Вступ

Сучасний автомобіль – це складний технологічний виріб, що має забезпечити пасажирам максимальний комфорт і безпеку пересування в будь-яких дорожніх умовах. Все більше сучасні електронні системи виконують функції, що раніше були покладені на водія. Вони допомагають керувати автомобілем. Електроніка контролює всі параметри роботи двигуна, трансмісії, гальмівної системи. Починаючи від простого контролю за стабільністю траєкторії руху, закінчуючи складними радарними системами, що контролюють дистанцію між автомобілями, так звані бічні «сліпі зони», положення автомобіля відносно поточної полоси руху. Вони своєчасно попереджають водія про небезпечні ситуації, а в екстрених випадках можуть навіть втрутитися в керування автомобілем, аби уникнути небезпеки, якщо існує імовірність, що водій не встигне вчасно зреагувати.

Експлуатувати сучасний автомобіль значно простіше, ніж той, що виготовлений 10–15 років тому, оскільки технології в автомобільній галузі розвиваються дуже стрімко. Отже, вимоги до технічних навичок і знань водія значно знизились. Вже немає необхідності досконало знати будову автомобіля, щоб ефективно його експлуатувати, як це було кілька десятиліть тому. Більше того, значна частина порад, що була актуальна для водіїв у минулому, вже не актуальна для сучасних автомобілістів.

Пропонуємо сучасному водію необхідний мінімум корисних порад з урахуванням сучасного технологічного рівня розвитку автомобільної галузі. Безумовно, більшість автовиробників дуже детально і доступно висвітлюють всі аспекти і правила експлуатації в посібниках користувача, що докладають до кожного нового автомобіля, який продається. Ми спробуємо лише узагальнити, виділити найголовніше, а також дещо додати, спираючись на багаторічному досвіді обслуговування сучасних автомобілів спеціалістами провідних сервісних станцій.

Варто пам’ятати, що деякі поради, викладені тут, для певного автомобіля можуть бути неприйнятними. Якщо ви матимете сумніви стосовно певної поради, зверніться до посібника користувача конкретно вашого автомобіля.

У сучасних автомобілях електронні системи допомагають керувати і попереджають про несправності. Мультимедійні та кліматичні системи роблять поїздку комфортною та розважають у дорозі. Проте все ж не варто надмірно розслаблятися та втрачати пильність. Будьте уважні та обережні на дорозі. Користуйтеся пасками безпеки і дотримуйтесь Правил дорожнього руху.