Система охолодження
Автоматизація роботи системи охолодження в сучасному автомобілі досягла такого рівня, що все більше автовиробників не перевантажують панель приладів водія інформацією про поточну температуру охолоджувальної рідини. Натомість покажчик температури замінюють індикатором прогріву системи охолодження, який горить, доки система не вийде на штатну робочу температуру. Після цього покажчик гасне і водій розуміє, що система працює в нормальному режимі.
За виникнення будь-яких несправностей у системі охолодження електронний блок керування автоматично запобігає перегріву двигуна. Вентилятори системи охолодження увімкнуться на максимально можливу швидкість, а водію буде повідомлено про несправність.
Єдине, на що варто звернути увагу, це те, що в системі може бути застосовано один з декількох типів охолоджувальної рідини. Візуально вони відрізняються за кольором і не є взаємозамінними! Тому доливати в систему охолодження рідину, що відрізняється за кольором від тої, що залита туди заводом-виробником (тим самим змішуючи їх), заборонено! Це може спричинити небажану хімічну реакцію між компонентами різних рідин і зашкодити системі охолодження.
Якщо вже виникла необхідність невідкладно доповнити систему охолодження в дорожніх умовах, краще зробити це звичайною дистильованою водою, яку можна придбати на заправній станції. Це дасть змогу запобігти перегріву двигуна і уникнути пошкодження системи через змішування рідин різних типів. Долив дистильованої води в систему дасть змогу безпечно завершити поїздку. Проте за першої нагоди потрібно повністю замінити охолоджувальну рідину на нову на станції технічного обслуговування.
Також водієві слід пам’ятати, що кришку розширювального бачка охолоджувальної рідини ні в якому разі не можна відкручувати, доки двигун не охолоне. Оскільки існує небезпека обпектися парами охолоджувальної рідини на повністю прогрітій системі.