Пальне та мастильні матеріали

Використання якісних паливно-мастильних матеріалів – запорука довгої та безвідмовної роботи двигуна. Кожен автовиробник під час проектування певного двигуна закладає параметри та характеристики пального та мастила, що використовуватимуться в цьому двигуні під час експлуатації. Виходячи з необхідної в’язкості мастила в системі змащення, обирають діаметри масляних каналів та трубопроводів, продуктивність мастильного насоса і багато інших параметрів. Після того, як у процесі проектування двигуна обрано рекомендоване октанове число пального, на якому буде працювати двигун, обирають програму керування системами впорскування та запалювання. Для того щоб двигун видавав проектну потужність, він повинен працювати на пальному, що має саме ті параметри, які рекомендує виробник.

Отже, під час експлуатації необхідно дотримуватися рекомендацій виробника щодо використання паливно-мастильних матеріалів. Варто пам’ятати, що деякі двигуни можуть витрачати невелику кількість мастила, що є нормальним явищем. Про це неодмінно буде зазначено в посібнику користувача з експлуатації певного автомобіля. Тому потрібно періодично контролювати рівень мастила в картері двигуна і не допускати зниження його рівня нижче мінімальної позначки. Це може призвести до пошкодження певних деталей двигуна і подальшого вартісного ремонту. Потрібно знати, чи допустима витрата мастила у двигуні вашого автомобіля і періодично контролювати його рівень.

Стосовно пального також слід дотримуватися рекомендацій виробника. У випадку з бензином необхідно використовувати пальне з відповідним октановим числом. У холодну пору року неякісне дизельне пальне має властивість суттєво підвищувати свою в’язкість, що може призвести до пошкодження паливної системи. Щоб цьому запобігти, необхідно ретельно обирати пальне для заправки вашого автомобіля. Якщо немає можливості перевірити якість пального, можна використовувати протизагусні присадки для дизельного пального (так званий «антигель»). Це дасть змогу запобігти його парафінізації.

Ще одна цікава порада, як визначити, де знаходиться заливна горловина паливного бака. Якщо ви раптом забули, з якої сторони у вашому автомобілі розташована заливна горловина паливного бака, зверніть увагу на піктограму заправної колонки на покажчику рівня пального на панелі приладів. На піктограмі скоріш за все буде стрілка, що вказує, з якого боку у вашому автомобілі розташована заливна горловина паливного бака.

Піктограми на панелі приладів, що показують на розташування заливної горловини паливного бака автомобіля

Тобто, вам не доведеться виходити з машини, щоб перевірити, де саме розташована заливна горловина у вашому автомобілі. Ви зможете відразу під’їхати до колонки на заправці з потрібного боку.